Дитячо-юнацька спортивна школа Дубенської міської ради Рівненської області

Історія школи

Дитячо-юнацька спортивна школа м. Дубно була відкрита в 1958 році на базі спортивного залу Дубенського педагогічного училища з відділеннями гімнастика та акробатики, волейбол(жіночий та чоловічий), веслування на байдарках та каноє, легка атлетика, велоспорт,баскетбол. Дубенщина завжди славилась досягненнями спортсменів, була і пропагандистом активного способу життя. На престижних змаганнях наші Дубенські спортсмени демонстрували і демонструють вагомі досягнення та здобувають найвищі результати не лише в Україні, але й у Європі та світі. Примножують спортивну скарбницю слави і чисельні перемоги наших визначних майстрів. Заслужених тренерів України, авторитет яких значно впливає на популяризацію масової фізичної культури в країні. За цей період з веслування на байдарках та каноє було підготовлено : Заслужених майстрів спорту України три чоловіки, майстрів спорту міжнародного класу України шість чоловік, майстрів спорту України сорок чоловік. У м. Дубно на відділені веслування на байдарках та каноє працює 2 заслужених тренери України з вищою категорією. Педагогічний колектив закладу працює над розвитком спортивної творчої особистості, підготовкою учнівської молоді до активної діяльності в галузі науки і спорту та самовизначенні у майбутній професії . У спортивній школі працює 11- тренерів-викладачів, 1-має вищу кваліфікаційну категорію, 1- першу категорію, 9 - другу категорію. Обслуговуючий персонал – 11 чоловік чоловік. У спортивній школі на відділеннях займається 332учні, а саме – баскетбол 84 , веслування на байдарках та каноє 30, волейбол 76, дзюдо 26, легка атлетика 24, футбол 92. Завдяки учням, які займаються у дитячо-юнацькфї спортивній школї підготовлено більше 30 вихованців, які входять до складу збірних команд Рівненської області з 6 видів спорту. Щорічно спортсмени м. Дубна виборюють до 50 медалей різного ґатунку на найвищих Міжнародних, Всеукраїнських та обласних змаганнях. За допомогою спортивної школи щорічно проводиться змагання з таких видів спорту як: веслування на байдарках та каноє, легка атлетика, легкоатлетичний крос, футбол, баскетбол, волейбол, шахи та шашки, спортивний туризм та орієнтування , старти надій. П’ять спортсменів : Шарикін Анатолій, Чужда Олег, Середюк Руслан , Максимчук Олександр та Міщук Тарас виступали за збірну України , здобули звання чемпіонів світу. Три учасники Олімпійських ігор –Камлочук Леонід м. Сідней 2000 рік. 12 місце , Крук Петро м. Пекін 2008рік 8 місце, Міщук Тарас м. Ріо-де-Жанейро 20016 рік 3 місце. Також серед молоді став чемпіоном Європи з веслування на байдарках та каноє Крук Петро. Призерами Європи з веслуванню на байдарках та каноє були Максимчук Олександр,Ситницький Сергій, Левченко Олександр. 2010 році на дистанції 200метрів на Чемпіонаті Світу з веслування на байдарках та каноє Максимчук Олександр став срібним призером . 2011 році на Чемпіонаті Світу по веслуванню на байдарках та каноє в м. Сегет Максимчук Олександр зайняв 3 місце . Більше 30-ти років Дубенська школа веслувальників є найсильнішою в Україні, а українські веслувальники найкращими у світі.